دانکرک: داستان یک فرار

پیشنهاد فیلم به همراه لینک دانلود و تیزر

0

دانکرک کریستوفر نولان دانکرک Dunkirk
کارگردان: کریستوفر نولان
نویسنده: کریستوفر نولان
ژانر: اکشن، تاریخی، جنگی
مدت زمان: ۱۰۶ دقیقه
محصول: آمریکا، انگلیس، فرانسه، هلند

IMDB

دانلود زیرنویس فارسی

خلاصه فیلم: دانکرک روایتِ ماجرای مشهوری در جنگ جهانی دوم در خاک فرانسه است. روزهایی که ارتش آلمان بخش های زیادی از اروپا را اشغال کرده و به شهر ساحلی دانکرک در شمال فرانسه رسیده است و بیش از سیصد هزار سرباز فراری انگلیسی بین ارتشِ در حال پیشروی آلمان از یک سو و آب های شمال فرانسه منگنه شده اند، در حالی که از آسمان آتش بر سرشان می بارد. فیلمِ نولان رویدادهای اواخر ماه مه  و اوایل ژوئن ۱۹۴۰ را در ساحل دانکرک بازگو می کند.

واکنش منتقدان:

ورایتی / پیتر دبروج
اگرچه موضوع فیلم به مراتب با مواردی مانند «سرآغاز» و «شوالیه تاریکی» متفاوت است اما نتیجه نهایی مثل همیشه مشخص است: «یک فیلم کریستوفر نولانی» – از تعلیق یک تنه و همه جانبه گرفته تا روش پیچیده او برای به بازی گرفتن زمان و مکان – که سیل هوادارانش را برای تماشای دستاورد اخیرش به سالن‌های سینما سرازیر خواهد کرد؛ آن‌هم چه دستاوردی!

⁣گاردین / پیتر برادشا
⁣نولان از همان آغاز مخاطبش را با آشوب و وحشت و تصاویر مسحورکننده و صحنه‌های فاخر روی پرده عریض ۷۰ میلی‌متری محاصره می کند؛ خاصه در آن صحنه‌ای که صف سربازان به داخل دریای خروشان پل می‌زنند و در معرض دید هواپیماهای دشمن قرار می‌گیرند. تصویری که بیانی معمارگونه از اشتیاق زوال‌یافته بازگشت به وطن دارد.

⁣تلگراف / رابی کالین
⁣«نجات سرباز رایان» استیون اسپیلبرگ و «خطِ باریکِ سرخ» ترنس مالیک قواعد ادغام سینما و جنگ را بازنویسی کردند … تنها وجه تشابه «دانکرک» و دو فیلم یاد شده، در پیروی از سنت ضبط وحشت بی‌پایان و هول واقعی در کنج خلوت رقم خورده است. یک چنین تکلیفی – شاید بیش از هر کار دیگری در سینما – یک فیلمساز را در نقطه اوج توانایی‌های حرفه‌ایش قرار می‌دهد. «دانکرک» اثری منحصربه‌فرد است.

⁣امپایر / نیک دسملین
⁣نولان به پشتوانه تصاویری با وضوح باورنکردنی، آتش‌بازی و شلیک گلوله‌های واقعی در متن یورشی واقعی، مخاطب را میخکوب می‌کند. نتیجه نهایی به خلق فیلمی خارق‌العاده انجامیده که به ویژه تماشای آن بر روی ابعاد عظیم پرده آی‌مکس تجربه‌ای بی‌نظیر است.

⁣هالیوود ریپورتر / تاد مک‌کارتی
⁣«دانکرک» یک شاهکار امپرسیونیستی است. احتمالا انتظار شنیدن چنین تعریفی برایتان دور از ذهن است؛ آن‌هم برای فیلمی پرهزینه که در صف اکران‌های تابستانه سینما روی پرده رفته و توسط یکی از کارگردان‌هایی ساخته شده که جزو غول‌های سینمایی تجاری به شمار می‌رود. اما این‌بار با یک فیلم جنگی کم‌نظیر روبه‌رو هستید؛ فیلمی که ممکن است به ظاهر با بریز و بپاش فراوان ساخته شده باشد اما بیش از هر چیز، نمایانگر لحظه‌های انزوای مطلق و اغلب در خلوت است؛ بسیار فراتر از چشم‌اندازهای صرفا تماشایی.

⁣ایندیپندنت / کریستوفر هوتن
⁣به‌رغم خواست درونی‌ام برای تماشای پیام‌هایی عمیق‌تر یا غیرمستقیم‌تر در این اثر، «دانکرک» به طرزی باورنکردنی یک فیلم جسور و هیجان‌انگیز جنگی است. نولان در دوران اوجش به سر می‌برد و چه لذتی دارد تماشای این که او چنین فیلم باشکوه و عظیمی را مقابل دوربین برده است

مشاهده تیزر دانکرک با زیرنویس فارسی اختصاصی:

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
نام خود را وارد کنید